Влада мала би показати дорожню карту кроків, які планує зробити щодо досягнення миру на Донбасі, щоби суспільство розуміло: буде це перемога чи капітуляція.

Про це в ефірі ток-шоу “Говорить ВЕЛИКИЙ Львів” заявив міський голова Винників, що під Львовом, Володимир Квурт.

“Влада мала би показати, які зобов’язання на себе беруть наші міжнародні гаранти. Які зобов’язання бере на себе Росія. Тоді ми могли би робити висновки, наскільки ці рішення є адекватними та відповідають інтересам нашої держави. Але сьогодні виглядає зовсім інакше. Виглядає так, що “сильні світу цього” запропонували формулу і зобов’язання для України. Виглядає так, що сама Україна придумала собі конфлікт, придумала проблему на Донбасі та в Криму. І саме сьогодні спонукають Україну вчиняти якісь речі. Це відношення сильного до слабкого. Якщо Україна на це погоджується – демонструє свою слабкість”, – зазначив Квурт.

За словами політика, говорити про “мир за будь-яку ціну” – означає автоматично відкидати можливість перемоги.

“Ми відмовляємося від широких можливостей нашої армії, ми ігноруємо свою дипломатію і ми готові прийняти…У мене питання: в обмін на що? На що обміняти пропозицію так званого “перемир’я”? Ми маємо бути свідомими, минуло вже 6 років. На Донбасі росте покоління “днрівців” та “лнрівців”, для яких Україна є чужою. Пройде ще 10-20 років, і щоб інтегрувати ці території в Україну, треба буде витратити багато зусиль. Сьогодні ж нам роблять “вилку”. Щоб там на виборах перемогли представники “ДНР-ЛНР” і отримали повноту влади. Наступний крок – самовизначення. Це ми побачимо той самий сценарій, що відбувся в Криму. Референдум, від’єднання і приєднання до Росії, або ж нав’язування федералізації цілій державі. І тут для нас вибір: чи погоджуємося ми з таким мирним розвалом нашої країни?” – сказав Володимир Квурт.

Прямий ефір ток-шоу дивіться тут: