Представник глави ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік від мінських домовленостей відмовитися не пропонував, а лише окреслив деякі ідеї, щоб знайти шляхи для їхньої реалізації.

Про це повідомив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю телеканалу "Прямий".

"Ми маємо ці угоди і вони важливі, адже вони встановили припинення вогню, вони встановили ключові правила. Йдеться про відвід важкого озброєння, виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань, відновлення державного кордону між Україною та Росією. Це дуже важливі пункти і ми не хотіли б їх втрачати, залишившись без мінських угод", — сказав Курт Волкер.

Він зазначив, що спершу Росія повинна зупинити війну на Сході України та дозволити ввести на Донбас миротворчу місію ООН.

"На мою думку, Мартін Сайдік демонструє, що існують певні ідеї, від яких можна відштовхуватися. Але передумовою цього може бути тільки рішення Росії припинити війну, встановити мир і в кінцевому підсумку прийняти миротворчу місію ООН, аби створити мирне та безпечне середовище. Лише коли ці пункти будуть реалізовані, то матимуть сенс і всі інші речі", — наголосив Волкер. За словами спеціального представника Держдепартаменту США, "мінські угоди гарні на папері, але їх не втілили в реальність".

"Проблема в тому, що вони не виконані. Росія ніколи не дотримувалася повного припинення вогню. Не було повного відведення важкого озброєння. Російські війська продовжують перебувати на сході України. Росія продовжує фінансувати незаконні формування і надавати їм озброєння. Вони підтримують існування двох так званих республік", — сказав він.

Як писав "Вголос", Волкер назвав умови, за яких Захід постійно підтримуватиме Україну.