Як пише «Обозреватель», таке припущення в ефірі «ObozTV» висловив військовий експерт Олег Жданов.

«Відразу скажу, миротворців не дадуть. Це торги і, в принципі, ми не хочемо отримувати миротворців в цьому випадку. Чому? Тому що миротворчий контингент військ ООН дається лише тоді, коли звучить слово «війна», озброєний конфлікт. Наявність цього конфлікту визначається комісією Червоного хреста. Червоний хрест приїжджає і визначає наявність конфлікту, його масштаби, і на підставі його висновків вноситься пропозиція в Радбез ООН про кількість і статус миротворчого контингенту», – зазначив експерт.

За словами Жданова, від цього залежать статус і повноваження миротворчого контингенту.

«Там є шість операцій, які можуть проводити війська ООН: примус до миру, підтримання миру, розмежування протиборчих сторін і т.д., відповідно, мандат виписується на ту чи іншу операцію. Від цього залежать повноваження і порядок дій контингенту військ ООН», – додав він.

При цьому експерт підкреслив, що з українського боку є тільки розмови про надання такої місії.

«Ми жодного разу не подали проект резолюції ООН про надання нам миротворчого контингенту. Про що ми взагалі ведемо мову? Подивіться на РФ, Путін вранці робить заяву, ввечері в Радбезі ООН лежить проект резолюції. І тепер у неї є моральне право заявити, що, якщо ми не будемо голосувати за їх резолюцію, то вони не будуть голосувати за нашу», – підсумував Жданов.

 

«Вголос»