Про це повідомили у Західному регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України.

На Рівненському загальновійськовому полігоні екіпажі вертольотів Мі-24 та вертольотів Мі-8 7 полку армійської авіації 13 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України виконують навчально-тренувальні польоти з виконанням вогневих завдань.

Екіпажі армійської авіації здійснили переліт з Нового Калинова (Львівщина) до села Любомирка (Рівненщина).

Під керівництвом начальника армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майора Валентина Пістрюги екіпажі бойових та транспортно-бойових вертольотів виконають польоти з виконанням «фото стрільби», польоти з виконанням пусків некерованих ракет С-8, виконанням завдань застосування гарматного озброєння, автоматичної 30 міліметрової гармати ГШ- 23.

За словами командира 7 полку армійської авіації полковника Юрія Вербельчука, який теж бере участь у виконанні льотних завдань, метою практичних занять є удосконалення навичок кожного льотчика у виконанні маневру під час подолання засобів протиповітряної оборони умовного противника, враження його цілей з гарматного озброєння гвинтокрилої машини.

«Інструктор навчає льотчиків контролювати витримку необхідної висоти і швидкість польоту, правильно знаходити задані цілі, визначати дальність стрільби, правильність прицілювання, робити відхід від цілі і прокладати маршрут для повторного заходу», – наголосив полковник Юрій Вербельчук.

За час підготовки особового складу 7 полку армійської авіації до ротації, у небі над Карпатами екіпажі пройшли вишкіл з польотів у гірських умовах. Особливістю цієї підготовки є виконання льотних завдань на малій висоті та здійснення посадки на майданчик обмежених розмірів.

У Західному регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України нагадали, що на території Демократичної Республіки Конго в 1998 році спалахнула Друга конголезька війна за участю 11 держав Африки, яка забрала життя близько 4 мільйонів осіб.
Міжнародний контингент ООН присутній в країні з 1999 року Після закінчення війни в сучасній ДРК залишаються різні повстанські групи. Вони грабують джерела корисних копалин на сході країни, що належать уряду, а також займаються викраданнями і вбивствами мирних жителів. Поширена серед них і контрабанда золота.

Спрямування українських миротворців до Конго схвалила Верховна Рада 22 грудня 2011 року. Необхідність спрямувати військові вертольоти в ДРК постала перед ООН після того, як Індія відкликала дев'ять вертольотів зі складу миротворчого контингенту.

У складі 18-го окремого вертолітного загону ЗС України Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго – 157 миротворців, 23 одиниці автомобільної і спеціальної техніки, понад 50 тонн технічного та тилового майна, а також 4 гелікоптера Мі-24. Екіпажі українських гвинтокрилів забезпечують авіаційний супровід та авіаційну підтримку сил Місії ООН, патрулювання кордонів ДР Конго та ведення повітряної розвідки.

Фото: Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)