Президент України Віктор Ющенко наголошує, що рішення щодо виведення з Іраку українського миротворчого контингенту до кінця 2005 року залишається незмінним. Про це він сказав сьогодні в інтерв’ю японським журналістам у Національному прес-клубі в Токіо.

Глава української держави нагадав, що рішення про виведення українських військових з Іраку було прийнято на засіданні РНБО з урахуванням суспільних настроїв в Україні та зміни політичної ситуації в Іраку.

Водночас В. Ющенко визнав, що Ірак залишається у сфері стратегічних інтересів України. "Ми зацікавлені сьогодні в цьому регіоні", – сказав він, додавши, що нині військова присутність в Іраку "має бути замінена політикою активної відбудови" країни. За його словами, йдеться, зокрема, про необхідність розпочати в Іраку проекти з відновлення енерго- та водопостачання, відбудови автомагістралей та мостів.

Україна, зазначив В. Ющенко, зацікавлена в участі в таких проектах. Президент повідомив, що наша держава вже запропонувала свою допомогу Іраку щодо перепідготовки поліцейських кадрів, а також у низці інших освітніх програм.

Загалом, констатував В. Ющенко, можна говорити, що сьогодні ситуація в Іраку нормалізується. "Хоча цей процес важкий, але все-таки відбувається формування демократичних державних інститутів", – сказав лідер України.

Прес-служба Президента України