У п’ятницю, 17 травня, громадські організації Львівщини (ГО «Українська спілка учасників АТО», ГО «Антикорупційний моніторинг Львівщини», ГО «Рабів до раю не пускають») започаткували флешмоб «Чемодан Вокзал Вінниця» серед активістів різних областей України з метою звільнення територіальних управлінь митниці ДФС від посадовців із Вінниччини. Першою у списку є закарпатська, де більшість керівних посад на митниці обіймають вихідці з цієї області.

За інформацією з Facebook-сторінки «Антикорупційний моніторинг Львівщини», у Львові відбуваються протестні акції проти напливу уродженців із Вінниччини на керівних посадах у Львівській митниці. Без жодних конкурсів на посади призначають наближених до прем’єр-міністра та його місцевої політичної сили, людей. Яскравим прикладом такого призначення є керівник митного поста «Городок» Вадим Іжевський, який отримав посаду нещодавно без жодного конкурсу і який юридично вже виконував обов’язки керівника, перебуваючи працівником Вінницької митниці.

Митний пост «Городок» на Львівщині має у своєму підпорядкуванні три відділи митного оформлення вантажів: два в Городку, де розмитнюють автомобілі, та один у Краківці, де в межах експерименту відбувається цілодобове митне оформлення товарів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Громадські активісти кажуть, що у них є інформація, що ця посада вартувала батькові митника, який є господарем ринку «Урожай» у Вінниці 50 тисяч зелених.

Після візиту представників громадських організацій 13 травня 2019 року до Вадима Іжевського він раптово захворів і відкрив лікарняний. Учасники акції «Чемодан, вокзал, Вінниця» цього дня розмістили в соціальних мережах відео розмови, де він підтвердив свою участь у різноманітних корупційних схемах на попередньому місці праці та відмовився давати будь-які пояснення з цього приводу. Уже наступного дня в телефонній розмові начальник управління по роботі з персоналом Львівської митниці ДФС засвідчив, що Вадим Іжевський з 14 травня перебуває на лікарняному. Водночас керівник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук під тиском громадськості обіцяв надати вичерпний список працівників, переведених із Вінничини до Львова.

Сьогодні громадські активісти записали відеозвернення і розмістили на своїх сторінках заклик до активних громадських організацій Закарпаття очистити свою митницю від іногородніх працівників і вимагати запровадження відкритого та прозорого конкурсу на керівні посади в цій найбільш корумпованій державній структурі.