Митрополит Української православної церкви московського патріархату (УПЦ-МП) Володимир закликав ветеранів УПА покаятися за репресії, до яких вони вдавалися в роки Другої світової війни. На його думку, це може стать важливим кроком до примирення українського народу, передає "Інтерфакс"

"Христос Спаситель закликав бути у мирі з усіма. Однак не варто вимагати братання між ветеранами Вітчизняної війни і тими, хто воював в УПА", - заявив митрополит Володимир в інтерв'ю, оприлюдненому прес-службою УПЦ - МП.

За словами митрополита, визволителям Києва важко примиритися зі смертю генерала Ватутіна, який загинув від рук Української повстанської армії. "Можна згадати і про митрополита Алексія Громадського, інших жертв, котрі ніякого відношення ні до до-, ані післявоєнних репресій на Західній Україні не мали", - додав предстоятель.

На його переконання, "воїнам УПА треба примиритися спочатку з цими жертвами, принаймні, не героїзувати того, що героїзації не підлягає".

"Прощати і примирятися необхідно - це основа євангельського закону. Однак прощення завжди приходить після покаяння й усвідомлення зроблених помилок", - підкреслив митрополит.

Говорячи про подвиг радянських людей у роки війни, він назвав Перемогу "одним з найвидатніших подій за всю історію нашого народу".

"Ми воювали зі злом, злом всесвітнім і жертовної, воістину християнським подвигом декількох поколінь наших людей перемогли. Сьогодні, в часи морального занепаду й апатії серед молоді, його треба всіляко пропагувати як приклад для наслідування", - переконаний митрополит.