Суд у Мюнхені засудив до двох років і трьох місяців ув’язнення Сергія Кисельова, небожа російського пропагандиста Дмитра Кисельова. Суд визнав Сергія винним у підготовці до участі у бойових діях проти України на Донбасі.

Про це інформує видання RTVI.

Кисельова-молодшого звинуватили у підготовці тяжкого злочину, що становить загрозу державній безпеці і порушує закон про зберігання зброї. Йому загрожувало до десяти років позбавлення волі.

Згідно з версією слідства, у серпні 2014 року Сергій Кисельов пройшов бойову підготовку у таборі під Петербургом, де навчався стріляти з пістолета й автомата. Обвинувачуваний свою провину визнав частково, тому сторона обвинувачення, захист і суд дійшли згоди, що покарання обмежиться терміном 2-2,5 роки позбавлення волі.

Захист обвинуваченого наполягав, що прямих доказів проходження Кисельовим бойової підготовки немає. На фотографіях із Петербурга, що фігурують у справі, військові заняття безпосередньо не зафіксовані. На фото Кисельов лише позує з іншими учасниками, а також отримує медаль “Імперського легіону”.

Обвинувачений не захотів визнавати факт проходження військової підготовки. На суді він стверджував. що у Петербурзі просто очікував відправки на Донбас.

При винесенні вироку суддя визнав, що точно довести проходження обвинуваченим бойової підготовки не вдалося, хоча багато що свідчить на користь цього. Суд також врахував, що у Кисельова немає судимості.

При винесенні вироку з нього зняли звинувачення в порушенні закону про контроль над зброєю, тому що, за словами судді, це все одно відчутно не вплинуло б на сукупність покарання.

Зазначається, що справу проти Сергія Кисельова завели після інтерв’ю його відомого дядька, яке вийшло навесні 2016 року. У ньому Дмитро Кисельов згадав, що його небіж поїхав на війну в Україну, і брав участь у боях «десь під Горлівкою».

Навесні 2018 року поліція отримала європейський ордер на його арешт. Кисельова-молодшого затримали в Болгарії та відправили до Німеччини.

У рамках цього судового процесу, який вела баварська прокуратура, розглядалася лише підготовка Кисельова до участі в бойових діях на сході України. Якщо його звинуватять в участі безпосередньо в бойових діях, то справу буде вести вже федеральна прокуратура. Сергій Кисельов у своїх свідченнях уже визнав, що був на Донбасі, але стверджує, що «нікого не вбивав».

Додамо, що племінник пропагандиста Кисельова сидить у німецькій тюрмі за підтримку бойовиків «ДНР».