Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», інформує портал «Наші гроші»

Комплект програмно-апаратних засобів для модернізації Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування з метою запровадження оформлення дипломатичного та службового паспортів, у які імплантовано безконтактний електронний носій, коштуватиме 3,44 млн грн.

Ще 3,51 млн грн. коштуватимуть 102 аналогічні комплекти по оформленню закордонних паспортів громадянина України також з імплантованим чіпом.

Що саме входить у ці комплекти не повідомляється, оскільки торги проведено за переговорною процедурою через наявність у «КП ОТІ» авторських прав на комп’ютерні програми для оформлення дипломатичних, службових та закордонних паспортів громадянина України в дипломатичних установах (перелік копірайтів тут). Відтак технічне завдання не оприлюднено.

«КП ОТІ» входить до консорціуму ЄДАПС. Саме цей консорціум виграв у 2011 році підряд МЗС на розробку системи видачі паспортів на відкритих торгах, запропонувавши свої послуги лише за 150 тис грн. Після цього нові щорічні замовлення ЄДАПСу на неконкурентних торгах вже вимірювались мільйонними сумами.

Нагадаємо, днями міністр внутрішніх справ Арсен Авакова заявив, що ЄДАПС більше не має відношення до виготовлення біометричних закордонних паспортів для українців. За словами міністра, тепер для МВС всю необхідну продукцію виготовляє державний поліграфкомбінат «Україна».

Також міністр повідомив нові розцінки на закордонні паспорти з електронними чіпами.

«Новий біометричний паспорт (бланк з чіпом) обійдеться в 261 грн (15 євро за курсом на 29.12.2014) + держмито 170 грн + вартість реєстраційних послуг 87,15 грн. Загалом 518 грн 15 копійок», – написав Аваков.

Оформлення паспорта за стандартною процедурою займе 20 днів. Прискорена процедура – 7 днів – оформлюється за ставкою подвійного мита і реєстраційних послуг, за такої самої вартості бланка (261 + 340 + 174,3 = 775,3 грн).

Якщо у людини немає часу самостійно готувати пакет документів для отримання паспорта, то вона може звернутися до одного з 18 відділень Державного підприємства «Документ», де є єдине вікно і повний сервіс послуг.

«Там фіксована додаткова ціна на замовлені вами сервісні послуги. Але, не вище 253 грн. Таким чином, гранична ціна за новий біометричний паспорт – 775,3 + 253 = 1028,3 грн», – написав Аваков.