МЗС України запевнило, що місія Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ може бути успішною і без спостерігачів із Росії.

Про це "Укрінформу" розповіла речниця МЗС Катерина Зеленко на прохання прокоментувати заяву представника США з питань України Курта Волкера щодо можливості допуску російських спостерігачів на українські вибори.

"Україна забезпечить демократичність і дотримання всіх виборчих стандартів у процесі здійснення волевиявлення громадян. Взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн на просторі ОБСЄ ніколи не заважала БДІПЛ успішно здійснювати процес спостереження за виборами", — зазначила Зеленко.

Також речниця нагадала, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори президента Росії 2018 року.

"Впевнені, що відсутність російських спостерігачів і цього разу не завадить БДІПЛ провести якісне спостереження за виборами", — заявила речник МЗС.

Нагадаємо, Курт Волкер заявив: "Це нормально, що на виборах будуть присутні російські спостерігачі. Україні необхідна присутність на виборах спостерігачів від Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, оскільки можуть виникнути питання щодо легітимності виборів".

Крім цього, “Вголос” писав: Волкер заявив про підтримку США майбутнього вступу України до НАТО.