Відповідне попередження розміщене на офіційному сайті МЗС РФ.

В російському МЗС вважають, що для їхніх громадян зросла загроза арешту «за запитами американських правоохоронних органів і спеціальних служб МЗС Росії».

У зовнішньополітичному відомстві переконані, «що останнім часом ця загроза істотно зросла у зв'язку з введеними США антиросійськими санкціями».

«Американська адміністрація, безпідставно відмовляється визнавати возз’єднання Криму з Росією, яке повністю відповідає міжнародному праву і Статуту ООН, намагається перетворити на рутинну практику «полювання» за російськими громадянами в третіх країнах з метою їх подальшої екстрадиції і засудження в США по, як правило, сумнівними звинуваченнями. При цьому американська сторона, ігноруючи двосторонній Договір 1999 про взаємну правову допомогу у кримінальних справах, не обтяжує себе інформуванням російської влади про висунутих проти наших співвітчизників звинуваченнях, а в багатьох випадках навіть не повідомляє про їх затримання консульські установи Росії», – наголошується у повідомленні МЗС Росії.

У МЗС Росії звертають увагу своїм громадянам, що «слід, однак, мати на увазі, що «правосуддя по-американськи» відрізняється упередженим ставленням до російським громадянам, а самі судові процеси над тими, хто був фактично викрадений і вивезений в США, зазвичай закінчуються обвинувальними вироками з тривалими термінами тюремного ув’язнення, як це сталося з В. А. Бутом і К. В. Ярошенко».

Віктор Бут – російський кримінальний торговець зброєю і колишній агент КДБ українського походження, повідомляє «Вікіпедія». Був прозваний «торговцем смертю». В березні 2008 року його заарештували в результаті спільної операції правоохоронних органів Таїланду і США в Бангкоку. Два роки тому Віктора Бута засудили в США на 25 років позбавлення волі за змову з метою продажу партії зброї ліворадикальному колумбійському угрупованню ФАРК. Це мінімальне покарання, передбачене американським законодавством за поставки переносних зенітно-ракетних комплексів терористичним організаціям.  Біографія Бута, як прийнято вважати, лягла в основу голлівудського бойовика «Збройний барон».

Інший росіянин, на випадок якого посилаються в МЗС Росії, Костянтин Ярошенко в лютому минулого року був засуджений на 20 років за злочинну змову з метою транспортування крупних партій кокаїну, пише «Вікіпедія». Як заявило звинувачення, він працював льотчиком у Віктора Бута і багато років займався контрабандними операціями. Ярошенко був заарештований після того, як у травні на зустрічі в Ліберії домовився з професійним контрабандистом наркотиків нігерійцем Чігбо Умі про доставку в США декількох тонн кокаїну.

Ярошенко, Умі та кілька їхніх спільників-африканців були заарештовані ліберійськими владою, яка зі самого початку співпрацювала з американцями. Їх екстрадували в США. У 2011 році Ярошенка засудили до 20 років ув’язнення.

Посилаючись на ці приклади, російський МЗС «наполегливо рекомендує громадянам Росії» утриматися від закордонних поїздок.

«З урахуванням даних обставин знову настійно рекомендуємо громадянам Росії утриматися від закордонних поїздок, особливо в країни, що уклали з США договори про взаємну видачу (список таких держав розміщений на сайті Держдепартаменту США), якщо є підозри в тому, що американські правоохоронні органи можуть висунути до них якісь претензії», – наголошує МЗС Росії.

Як пише «ВВС-Росія», таких країн у світі більше ста. Більшість держав світу – від Литви та Естонії до Туреччини та Болгарії – мають договір про взаємну екстрадицію зі Сполученими Штатами.

Пропри те, що російське МЗС вже не в перший раз звертається до громадян країни з подібними попередженнями, кількість виїздів росіян за кордон продовжує зростати. У туристичні поїздки в 2013 році за кордон з'їздили майже 18,3 млн росіян. У першу десятку найпопулярніших туристичних напрямків увійшли Туреччина, Єгипет, Греція, Китай, Таїланд, Іспанія, Фінляндія, Німеччина, Італія і ОАЕ.

Очолює рейтинг Туреччина, де, за даними Росстату, побувало більше трьох мільйонів гостей з Росії.