Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, коментуючи заяву МЗС РФ, що дії Росії в Криму не можна розцінювати як порушення нею умов Будапештського меморандуму, оскільки, мовляв, РФ не загрожувала Україні ядерною зброєю.

«Спільним елементом Будапештського меморандуму і концепції «негативних гарантій» в класичному її розумінні є тільки зобов'язання не застосовувати і не загрожувати застосуванням ядерної зброї проти неядерних держав», – вказується в заяві. МЗС РФ зазначив, що це зобов'язання Москва перед Києвом не порушувала.

На думку Тимчука, ця заява – яскраве свідчення того, що МЗС Росії є не більш ніж рупором пропаганди, які не мають відношення до дипломатії в принципі.

«Це збіговисько тупуватих пропагандистів, які не просто нічого не чули про міжнародні документи, підписані Росією, а й взагалі слабо навчені грамотності. Бо не в змозі хоча б прочитати досить скромний за обсягом текст», – наголосив він.

Тимчук наводить два перших пункти Будапештського меморандуму:

«1. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують Україні їх зобов'язання згідно з принципами Заключного акта НБСЄ поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України.

2. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують їх зобов'язання утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь – або іншим чином згідно зі Статутом Організації Об'єднаних Націй».

Ось повний текст Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.