Російське міністерство закордонних справ відкинуло твердження Вашингтона про те, що Москова переконала венесуельського президента Ніколаса Мадуро не втікати з країни перед лицем вуличних протестів, назвавши цю заяву частиною інформаційної війни.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Зазначається, що державний секретар США Майк Помпео напередодні заявив про те, що на тлі масових протестів у Венесуелі Мадуро був готовий тікати на Кубу, але Росія переконала його залишитися.

Марія Захарова, прес-секретар російського МЗС, сказала, що коментарі Помпео є частиною «інформаційної війни».

РФ раніше звинувачувала Сполучені Штати в спробі здійснити переворот у Венесуелі, яка є близьким російським союзником, а також у намаганнях деморалізувати армію, нібито поширюючи фейкові новини.

Наприкінці січня 2019 року голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов’язків президента країни. Це сталося після того, як Ніколас Мадуро заступив на посаду глави держави на другий термін внаслідок президентських виборів, які бойкотувала опозиція та не визнали багато держав.

США, Канада, Австралія, більшість країн ЄС, Латинської Америки й Організації американських держав визнали Гуайдо легітимним президентом Венесуели.

На підтримку Мадуро виступають такі держави, як Росія, Китай і Туреччина.

20 квітня Гуайдо анонсував фінальний етап операції з усунення Мадуро від влади на 1 травня.

Додамо, що у Венесуелі заявляють про «фінальний етап» відсторонення президента Ніколаса Мадуро, проте сам чинний гарант заперечує заяви представників США про нібито його втечу з країни.