Так, глава МЗС Швеції Карл Більдт вважає, що голосування в підтримку низки законів, що пройшов в українському парламенті в четвер, працює проти незалежності України.
«За тим, що ми бачили сьогодні в Києві, абсолютно явно – темні конструкції проти демократії. І в кінцевому підсумку – проти незалежності України», – написав він на своїй сторінці в Твіттері.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у свою чергу назвав події у Верховній Раді «зловісними» і задався питанням, вирішила Україна піти з європейської дороги.
Запис відповідного змісту Сікорський зробив також на своїй сторінці в Твіттері.
«Сьогодні в українському парламенті зловісні події. Україна вирішила обрати шлях від Європи і європейських цінностей?», – написав глава польського зовнішньополітичного відомства.
Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс вважає, що голосування за низку законопроектів у Верховній Раді України в четвер не ведуть до діалогу і розвитку демократії в Україні.
«Разминавшие м’язи на Майдані вчора, поспішне голосування в Раді сьогодні – навряд чи це кроки в напрямку діалогу або демократії в Україні», – написав литовський міністр на своїй сторінці в Твіттері.
Нагадаємо, найбільш резонансні серед прийнятих у четвер документів – законопроект, який спрощує процедуру зняття депутатської недоторканності, а також законопроект №3879, регіоналів Вадима Колесніченка і Володимира Олійника, який посилює умови проведення акцій протесту, а також вводить інші обмеження демократичних свобод.
Опозиція вже назвала голосування в Раді «державним переворотом».
Джерело: DT.UA