Про це йдеться у заяві МЗС Туреччини.

Зовнішньополітичне відомство висловлює співчуття рідним і близьким зниклого безвісти Решата Аметова, а також всьому народу кримських татар.

«Наша країна очікує якнайшвидшого з’ясування обставин цього злочину, що викликав обурення у кримських татар і всього міжнародного співтовариства, і притягнення винних до відповідальності», – наголошується в заяві.

Турецьке МЗС вказує, що кримські татари, які повернулися на батьківщину після перенесених ними великих страждань, свої погляди і вимоги висловлюють мирними шляхами.

«Ми вважаємо неприйнятним те, що наші кримсько-татарські брати, незважаючи на таку позицію, піддавалися погрозам в процесі референдуму і після його проведення, і позбавлені гарантій безпеки їх життя», – зазначено у повідомленні.

Дипломати заявляють, що вони отримують інформацію і про інші випадки підбурювання, та що Туреччина «стурбована повідомленнями, що з'явилися з посиланням на державні джерела про те, що кримські татари будуть виселені з місць їх нинішнього проживання».

«Ми сподіваємося на те, що будуть попереджені провокації, які можуть ще більше погіршити ситуацію в Криму і будемо продовжувати стежити за тим, щоб наші кримсько-татарські брати жили в світі, безпеки та процвітання», – підкреслює МЗС, повідомлення якого цитується на сайті телерадіокомпанії TRT.

Раніше правозахисна організація Human Rights Watch зажадала пояснень у зв'язку з вбивством 39-річного татарина Решата Аметова в Криму.

Джерело: Еспресо.TV