Як повідомляє УНІАН, про це заявив речник МЗС України Євген Перебийніс.

Він наголосив, що офіційна Москва ігнорувала здійснення компетентними органами України необхідних процедур з прикордонного та митного контролю вантажу, заявленого як гуманітарна допомога. Також, російська сторона не дотримувалася заявленої в ноті МЗС РФ від 17 вересня цього року позиції щодо доставки цього гуманітарного вантажу на територію України за згодою та сприяння української сторони із завчасним повідомленням про точний час перетину кордону.

Перебийніс також зазначив, що в односторонньому порядку та без пояснень відбулася зміна запропонованого пункту перетину кордону «Донецьк» у Ростовський області на «Матвєєв-курган».

«Українська сторона розглядає такі дії як провокацію та свідоме приховування, що саме було незаконно перевезено колоною російських «КамАЗів» з посиленою охороною військовими підрозділами на територію України», – сказав Перебийніс.

Речник повідомив, що МЗС України надіслало МЗС Росії офіційну ноту, в якій висловило рішучий протест у зв'язку з черговим вчиненням російською стороною неправомірних міжнародних правових діянь стосовно України, грубим порушенням територіальної цілісності та суверенітету України та принципів недоторканності кордонів і добросовісного виконання міжнародних зобов'язань.

«Чекаємо від російської сторони детальних пояснень», – додав Перебийніс.

Як писав «Вголос», 20 вересня у Донецьк прибув третій конвой з російською «гуманітарною допомогою».