Про це йдеться в коментарі глави прес-служби відомства Євгена Перебийніса у Фейсбуці.

«З подивом дізналися про намір МЗС Росії отримати реакцію на інтерв’ю прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка в МЗС Німеччини. В такому разі Росія повинна поцікавитися думкою і багатьох інших європейських країн, в яких СРСР після Другої світової війни експортував тоталітарний режим і де жорстоко придушував будь-які спроби демократичних перетворень, як це було в Будапешті, Празі, Варшаві та багатьох інших столицях так званого «соцтабору»«, – зазначили в МЗС.

«Росія, як самопроголошений правонаступник СРСР і, на жаль, продовжувач його імперських традицій, своїми неадекватними пропагандистськими інтерпретаціями висловлювань керівника українського уряду лише підтверджує те, що факт фізичної та ідеологічної окупації Радянським Союзом країн Центральної та Східної Європи, в тому числі Східної Німеччини, для сучасної Росії є таким же нормальним явищем, як і нинішня окупація Криму і Донбасу», – заявив Перебийніс.

Тим часом уряд ФРН залишить без коментарів слова прем’єр-міністра України про «вторгнення СРСР до Німеччини і України», сказані ним в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.

Про це заявив представник кабміну, пише «ТАСС».

«Федеральний уряд не коментує висловлювання прем’єр-міністра (України) Яценюка», – заявив с представник кабміну.

При цьому він зазначив, що в Берліні ні в якому разі не ставлять під сумнів «німецьку відповідальність за загиблих у Другій світовій війні радянських громадян».

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі німецького телеканалу закликав не дати Росії можливості повторювати дії СРСР щодо окупації територій інших країн. МЗС Росії направив ноту в МЗС Німеччини з приводу слів українського прем’єра.