«28 березня послу Нідерландів була вручена нота МЗС України, адресована Міністерству закордонних справ Нідерландів, з проханням гарантувати повернення цих предметів», – сказав на брифінгу в Києві директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Він зазначив, що посольство України в Нідерландах продовжує вживати заходів щодо повернення Україні об'єктів культурної спадщини, які знаходяться в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Виставка «Крим: золото і секрети Чорного моря» була відкрита в музеї Алларда Пірсона – археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири – в Криму. На ній зібрані археологічні знахідки, з-поміж п’яти сотень  експонатів – артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, домашнє начиння стародавніх греків і скіфів.

Оскільки Нідерланди не визнають приєднання Криму до Росії, яке відбулося вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію після закриття виставки в серпні.

Джерело: Интерфакс-Украина