МЗС України висловлює рішучий протест у зв’язку із ненаданням інформації про реальний стан здоров’я поранених військовослужбовців ВМС України, незаконно захоплених в полон 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки російськими окупаційними військами.

Про це йдеться у заяві міністерства щодо ненадання російською стороною інформації про стан здоров’я поранених українських моряків.

"Незважаючи на неодноразові звернення та вимоги української сторони щодо необхідності інформування Посольства України в Російській Федерації про стан здоров’я українських військових моряків, а також у зв’язку з появою інформації про погіршення стану їх здоров’я, російська сторона так і не надала жодної інформації з цього приводу", - зазначається у заяві.

МЗС  України розцінює такі дії Росії "виключно як свідоме приховування реального стану здоров'я полонених українських моряків".

"Вимагаємо від російської сторони невідкладно надати відомості про стан здоров’я полонених українських моряків, а також негайно забезпечити їх необхідною кваліфікованою медичною допомогою", - наголошують у відомстві.

У МЗС також закликали світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції вжити всіх можливих правових, політичних та економічних заходів з метою звільнення та повернення в Україну полонених українських моряків, які незаконно тримаються в пенітенціарних закладах Москви.

Нагадаємо, 25 листопада російські військові захопили українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” і буксир “Яни Капу” в нейтральних водах Чорного моря.

Усі 24 моряки заявили слідству, що вони є військовополоненими.

Комітет Парламентської асамблеї Європи з питань політичних відносин і демократії погодив статус українських моряків, захоплених Росією, як “військовополонені”.

Раніше українська омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що в разі ненадання кваліфікованої медичної допомоги захопленому Росією у полон українському моряку Василю Сороці можуть ампутувати частину руки.

Пізніше з'явилась інформація, що полоненого моряка Сороку обстежить нейрохірург.