«При винесенні рішення судом не були взяті до уваги ані зібрані захистом докази, що підтверджують непричетність громадянки України до інкримінованих їй дій, ані клопотання про зміну запобіжного заходу, подані разом з гарантіями посольства України та уповноваженого Верховної Ради з прав людини, ані значне погіршення стану здоров’я Савченко», – зазначають у МЗС.

У дипломатичному відомстві зазначають, що російська влада також відверто проігнорувала заклик ПАРЄ про негайне звільнення Савченко як особи, що користується дипломатичним імунітетом члена ПАРЄ, порушуючи таким чином свої зобов’язання як члена Ради Європи та учасника низки міжнародних конвенцій.

У зв’язку з цим МЗС України наголошує, що відповідальність за життя і здоров’я Надії Савченко, яка вже 60 днів голодує на знак протесту проти її незаконного вивезення на територію Росії та утримання під вартою, повністю лежить на російській стороні.

Як повідомляв «Вголос», Басманний суд Москви 10 лютого продовжив арешт української льотчиці та народної депутатки Надії Савченко на три місяці – до 13 травня.

Раніше про продовження арешту Савченко повідомили російські ЗМІ, хоча за словами Фейгіна, суддя рішення на той час ще не виніс.

Як писав «Вголос», Надія Савченко голодує вже 60-й день.