«Сьогодні до МЗС було викликано представника Посольства Російської Федерації в Україні для вручення чергової ноти», – повідомив на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

У ноті наголошується, що діяльність зазначених кораблів несе загрозу силою суверенітету, територіальній цілісності та незалежності України, у зв'язку з чим не може розцінюватися як реалізація мирного проходу, передбаченого ст. 17 Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Як нагадав Перебийніс, раніше МЗС вже передало ноту російській стороні щодо виведення з території України великих десантних кораблів Балтійського флоту Російської Федерації, які порушили державний кордон України, зайшовши у Севастополь без погодження з компетентними органами України, і продовжили протизаконне ввезення на територію України бойової техніки та військовослужбовців Збройних сил Росії, що використовуються для розширення інтервенції на території Криму.

«Україна вимагає, щоб кораблі невідкладно залишили територіальне море України», – підкреслив Перебийніс.

Він зазначив, що ведення кораблів, військової техніки та Військово-морських сил Російської Федерації в Україну поза межами угоди між Україною і Росією про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ від 1997 року та інших договорів порушують положення чинного законодавства України, двосторонніх українсько-російських договорів та міжнародних правових актів, в яких проголошується принцип територіальної цілісності держави і непорушність її кордонів.

Джерело: УНІАН