Про це заявило Міністерство закордонних справ у вівторок із приводу ухвалення резолюції Ради безпеки ООН щодо становища на сході України.

«Скориставшись дотриманням українською стороною режиму припинення вогню, терористи за підтримки Росії нарощують наступальну операцію в районі Дебальцевого. Російська сторона послідовно блокує виконання місією СММ ОБСЄ свого мандату щодо моніторингу ситуації. Продовжується постачання Росією зброї на територію України», – йдеться в заяві.

«На цьому тлі верхом цинізму виглядає внесення такого проекту резолюції саме Російською Федерацією, яка грубо порушує свої зобов’язання за Мінськими домовленостями», – наголосили в МЗС.

При цьому в Україні вітають одностайне схвалення резолюції Ради безпеки, а також її невідкладну реакцію, «коли там іще до голосування за резолюцію висловили в окремій заяві стурбованість невпинними атаками на Дебальцеве».

МЗС також закликало міжнародне співтовариство вжити «всіх заходів для забезпечення негайного і повного припинення вогню та безумовної імплементації Росією та контрольованими нею терористами Мінського протоколу від 5 вересня 2014 р., Мінського Меморандуму від 19 вересня 2014 р. і Мінського «Комплексу заходів» від 12 лютого 2015 р.».

Нагадаємо, у вівторок Рада безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію, яка висловлює підтримку черговим мінським домовленостям від 12 лютого і закликала виконати їх повністю, включно з усеохопним припиненням вогню.