Людям які захоплюються 3D-друком добре відомий такий термін, як недоекструзія. По суті, це дефект при друку, який робить деталі занадто тендітними і неоднорідними. Але аспірант дослідної лабораторії Массачусетського технологічного інституту Джек Форман зумів перетворити цей недолік у новий матеріал.

Суть недоекструзії у 3D-друку полягає у невідповідності кількості розплавленого пластику, який витікає з сопла, швидкості переміщення головки принтера, розповідає Mit Media Lab.

Так виникає нерівномірне видавлювання матеріалу. Але аспірант Джек Форман звернув увагу, що під час недоекструзії формується циклічний малюнок.

Взявши цей момент на озброєння, він придумав практичний варіант застосування недоліку 3D-друку. В результаті йому вдалося отримати пластиковий рулон, імітацію пластикової тканини і навіть надрукувати повноцінну сукню.

При цьому площа готового виробу може в сотні разів перевищувати розміри друкованої області 3D-принтера. Як доказ Форман роздрукував рулон, який розтягнув вздовж бейсбольного поля.

Цікаво, що матеріал вийшов гнучким і пластичним, але в той же час здатним зберігати форму.

https://www.youtube.com/watch?v=_o7Duvtbd5M