Про це йдеться у розслідуванні «Американська мрія» прокурорського наглядача Шемчука» журналістів програми «Схеми»

Так, у 2010 році його племінниця – на той час 21-річна студентка Аліна Люба – оформила на себе право власності на пентхаус у американському місті Авентура (штат Флорида) у комплексі Mystic Pointe.

Квартира на останньому поверсі комплексу загальною площею 128 квадратних метрів і панорамним краєвидом на океан була придбана за 325 тисяч доларів.

За інформацією журналістів від джерел у Міністерстві юстиції, через місяць після придбання пентхауса Аліна Люба видала довіреність на розпорядження всім своїм майном – не тільки в Україні, а й за кордоном – самому Віктору Шемчуку.

За даними офіційного американського реєстру, через півроку, у березні 2011 року, Шемчук сам придбав нерухомість у тому ж місті Авентура (штат Флорида) - на відстані кілометра від житла, оформленого на його племінницю.

Це квартира площею 120 квадратних метрів у комплексі Alaqua Condominium на березі Атлантичного океану.

Повідомляється, що сума угоди під час купівлі склала 219 тисяч доларів.

Зазначається, що місто Авентура, де у 2010-2011 роках сім'я Шемчуків придбала нерухомості на півмільйона, розташоване у 30 кілометрах від Майамі, у прибережній смузі.

Аліна Люба залишається власницею пентхауса в Mystic Pointe до цього дня.

Сам Шемчук усе заперечує.

З 1994 року він працює у державних органах. Починав зі стажиста і помічника прокурора у прокуратурі Тернополя, дійшов до посади в.о. генпрокурора за президентства Віктора Ющенка.

Крім цього, був народним депутатом, членом фракції «Блоку НУ-НС», за часів Віктора Януковича майже півроку очолював Львівську область.