Про це повідомляється на сайті Української Православної Церкви Московського.

«5 липня 2014 року відійшов до Господа Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляє УНАН, у 78-річного митрополита Володимира раніше відкрилася внутрішня кровотеча. Він проходив лікування в одній з київських клінік.

У митрополита Володимира Сабодана було онкологічне захворювання і хвороба Паркінсона. Він також переніс операції на серці і стегні.

Стан здоров'я ієрарха значно погіршився в січні. За словами його секретаря Олександра Драбинко, митрополит не мав належного лікування.

Оточення владики вважало фігуру митрополита Володимира такою, що об’єднує Україну.

«Ми завжди говорили про те, що чим довше він буде жити, тим краще буде для України. І тому зараз, коли стан його здоров'я погіршився, ми, як і раніше, молимося і закликаємо також до цієї молитви всіх наших віруючих», – казав прес-секретар УПЦ-КП владика Євстратій Зоря.

У неділю зранку тіло Блаженнішого Митрополита Володимира перенесуть до Успенського собору Києво-Печерської Лаври, де духовенство і віруючі матимуть можливість прощатися зі своїм Предстоятелем. Божественну літургію у співслужінні єпископату і духовенства звершить Місцеблюститель Київської Митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.