Про це інформує прес-служба нардепа.

Нагадаємо, що у травні цього року Верховна Рада прийняла постанову Олега Канівця та Володимира Яворівського про відзначення на державному рівні у 2014-му році 850-річчя заснування міста Жидачева. Відповідно до Постанови у місячний термін було створено організаційний комітет з підготовки та проведення урочистих заходів.

«На сьогоднішній день Жидачів – одне з унікальних міст Львівської області. У місті збереглося понад 30 пам'яток історії і культури. Серед них і католицький костел, і залишки давньоруського городища, і чудотворна ікона Богородиці Воплочення – Жидачівська Оранта 1406 року. Крім того, цікавим фактом про Жидачів є те, що місто досить рано отримало магдебурзьке право. А саме у 1393 році. Натомість Київ лише у 1494 році», – зазначає Олег Канівець.

До святкування ювілею у 2014-му році Національний банк України має виготовити і ввести в обіг пам’ятну монету, присвячену 850-річчю заснування Жидачева, а «Укрпошта» видати відповідну серію поштових марок.Під час сесії Жидачівської міськради Олег Канівець, відповідаючи на запитання місцевих депутатів, зауважив, щоб отримати з держбюджету більш ніж 23 мільйони на заходи, передбачені до святкування, потрібне погодження цих заходів і коштів на всіх рівнях.

Поки ні обласна рада, ні обласна адміністрація ніяких кроків не зробила щодо сприяння райцентру у відзначенні ювілейної дати. Їх ще, за словами нардепа, треба переконати. Тільки тоді можна буде предметно говорити у Кабміні про виділення запланованих сум. І це зробити буде непросто. Сьогодні коштів бракує, і, за останньою інформацією, Кабмін готує законопроект про секвестр держбюджету-2013.

У свою чергу депутат пообіцяв, що більше 300 тисяч грн. у межах підготовки до річниці Жидачева буде профінансовано Благодійним фондом «Добре серце».