Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних русурсів України.

До рятувальної операції були залучені Екологічна інспекція, загони МНС, спеціалісти Держрибгоспу, а також вчені Сімферопольського державного університету.

Тривалий час дельфіни були затиснуті між берегом та льодом. Для евакуації дельфінів на берег Казантипської затоки була доставлена необхідна техніка - від автомобілів до спеціальних пристосувань для перенесення дельфінів. Але під ранок змінився напрям вітру, і лід почало відносити від берега. Штаб операції прийняв рішення відкласти евакуацію, і через деякий час дельфіни змогли самостійно дістатися відкритого моря.

"Станом на 08:00 28 березня на місці у зв'язку з посиленням південно-західного вітру акваторія звільнена від криги... На даний час не виявлено дельфінів, які потребують допомоги," - йдеться у повідомленні прес-служби МНС.

Експерти відзначають, що така ситуація склалась вперше.

Дельфіни, які перезимували в незамерзлому Чорному морі, зайшли в Азовське море на полювання. Крижини, що рухаються під дією вітру, відрізали тварин від виходу з Казантипської затоки.

Дельфіни, котрі потрапили в біду, належать до виду морська свиня, або азовка. За даними досліджень, що проводилися з 2001 по 2005 рік, на півночі Чорного моря живуть менш як 1,5 тис. таких морських тварин.

Джерела: РБК-Україна, Керч.фм