Цьогоріч у карнавальних процесіях з'явилися інсталяції, присвячені агресивній політиці Володимира Путіна, передає «Німецька хвиля». 

У Кельні російського президента зобразили у вигляді робота-танка «Путінатор», який їде по Чечні, Молдові, Грузії та Україні. У Дюссельдорфі Путін з'явився в образі культуриста з непропорційними біцепсами: біцепс із написом «економіка» зовсім зсохся, а другий – «військо» – роздувся. Не оминули учасники карнавалу й роль Анґели Меркель у врегулюванні конфлікту в Україні: Дюссельдорфом провезли інсталяцію, в якій Меркель – «голуб миру» – намагається зупинити ракету із написом «Війна в Україні».

У Кельні карнавальний маршрут розтягнувся на сім кілометрів. Інсталяцію, присвячену французькому сатиричному журналові Charlie Hebdo, який зазнав терористичної атаки, організатори вирішили не виводити на процесію. Замість неї їхала сіра конструкція з написом «Ось те, що залишилося! Іскриста сірість!».

Від ідеї висміювання фанатиків-ісламістів не відмовилися в Дюссельдорфі. На одній із інсталяцій журналіст із відтятою головою тікає від ісламіста із шаблею, а напис проголошує: «Сатиру вбити не можна!», передає інформагенція dpa.