Перевірка виявила, що в районі відсутні дієві заходи щодо забезпечення молоді першим робочим місцем. Також ніхто не проводить результативні перевірки підприємств, установ, організацій в рамках здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю неповнолітніх.

Прокуратурою району встановлено, що ряд випускників Любешівського ТК ЛНТУ, не зважаючи на наявність зворотних талонів до направлень на роботу, в дійсності працевлаштованими у 2012 році не були.

Неналежним чином виконуються і окремі заходи управлінням праці та соціального захисту райдержадміністрації, які спрямовані на проблематику працевлаштування неповнолітніх та молоді. Жодна з перевірок, проведених сектором праці упродовж минулого року не стосувалась вищевказаних питань, не проводились перевірки на підприємствах та установах, де проходили виробничу практику учні.

Крім того, Любешівською РДА не розроблялась регіональна Програма влаштування на роботу випускників загальноосвітніх шкіл, квоти робочих місць для працевлаштування молоді та не подавалась на затвердження до Любешівської районної ради.

Встановлено, що Любешівською РДА упродовж 2012 року не вживались достатні заходи для зменшення безробіття серед молоді. Упродовж року, згідно розпорядження голови райдержадміністрації, заброньовано лише 1 робоче місце у відділі освіти для молоді, яка закінчила або припинила навчання у ЗОШ, професійно-технічних або вищих навчальних закладах.

З метою усунення виявлених порушень голові Любешівської РДА внесено подання, начальнику управління праці та соціального захисту населення Любешівської РДА оголошено догану.

Як відомо, Любешівський район Волинської області є батьківщиною колишнього віце-спікера Адама Мартинюка та заповідником комунізму в області. За КПУ на останніх виборах до парламенту тут проголосували 43% тих, хто взяв участь в голосуванні.