Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Мирон Янків зазначив, що система профтехосвіти в області є надзвичайно потужною: «Система професійно-технічної освіти області охоплює 61 професійно-технічний навчальний заклад (ПТНЗ), де навчається 29 462 учнів, з яких 9 тис. учнів потребують соціального захисту. Підготовка у ПТНЗ здійснюється за 194 робітничими професіями. Цей напрямок розвитку освіти є надзвичайно важливим. Одну з найближчих колегій Львівської ОДА буде посвячено проблематиці розвитку ПТО. Ми повинні провести аналіз розвитку ринку праці, з’ясувати потребу у тих чи інших фахівців відповідно до вимог роботодавців. Відповідно до результатів аналізу необхідно проводити набір у навчальні заклади, щоб потім випускники не звертались до центрів зайнятості у пошуках роботи. Необхідно проводити відповідну роз’яснювальну роботу із випускниками шкіл, щоб вони розуміли потреби ринку. Крім того, серед школярів, загалом в суспільстві, необхідно проводити роз’яснювальну роботу щодо підвищення престижу робітничих професій».

Перший заступник голови Львівської ОДА також зауважив, що необхідно проводити оптимізацію системи ПТНЗ за принципом створення наукових центрів ПТО із галузевим спрямуванням.

Серед завдань, які керівникам зазначених закладів на 2010-2011 навчальний рік, поставив перший заступник голови ЛОДА, одне із основних – проведення заходів з енергозбереження.

«Ми також повинні налагодити співпрацю із закордонними партнерами щодо реалізації навчальних проектів. У нас вже є низка успішно реалізованих проектів. Зокрема на базі Львівського вищого професійного художнього училища, за сприяння німецьких партнерів, створено унікальну навчальну базу. Таке обладнання має не кожен виш. Училище здійснює надзвичайно кваліфіковану підготовку малярів-реставраторів. Лекції учням читають фахівці з Німеччини.

Ми плануємо також провести окрему нараду для керівників ПТНЗ щодо можливостей реалізації проектів у межах програми транскордонного співробітництва «Україна-Польща-Білорусь»», – додав М. Янків.

Серед здобутків у галузі ПТО, перший заступник голови ЛОДА також назвав експеримент, який проводиться з 2007 року у Львівській, Харківській областях та у м. Києві. «Відповідно до нього, фінансування професійно-технічних навчальних закладів здійснюється за рахунок обласних та місцевого бюджетів. З 2010 року, відповідно до розпорядження КМУ, функції управління професійно-технічними навчальними закладами у Львівській області передані від Міністерства освіти і науки України до Львівської ОДА. Це дозволило покращити фінансування закладів ПТО, а відповідно, їх матеріально-технічну базу», – зазначив М. Янків.

Система професійно-технічної освіти області охоплює 61 ПТНЗ, з них 13 вищих професійних училищ, 3 Міжрегіональні вищі професійні училища, 2 вищі професійні художні училища, 1 Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну, 29 професійних ліцеїв, 1 художнє професійно-технічне училище, 5 професійно-технічних училищ, 7 навчальних закладів професійно-технічної освіти при установах виконання покарань (НЦ при УВП) та 2 позашкільні навчальні заклади: Львівський державний палац естетичного виховання учнівської молоді, Львівський державний будинок техніки.

У 2010 році випущено 14 233 кваліфікованих робітників. У зовнішньому незалежному оцінюванні прийняло участь 1474 випускники ПТНЗ області, що становить 11,2 % .

Для підготовки кваліфікованих робітників у сучасних економічних та ринкових умовах професійно-технічні навчальні заклади співпрацюють із фірмами, підприємствами, які зацікавленні в тому, щоб учні мали навики роботи із сучасними матеріалами і технікою.

У 2009 році Львівським вищим професійним художнім училищем спільно із Фондом ім. Ебергарда Шьока (Німечина) створено навчально-практичний центр для підготовки кваліфікованих робітників будівельних професій.