Джерела УНІАН  в НБУ повідомили, що обидва банки підготували свої пропозиції, які вже направили до Нацбанку та Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Для ухвалення рішення про розподіл активів або санації Брокбізнесбанку, банкіри просять надати дані фінансової звітності і дозволити провести аудит активів і пасивів. Після цього можливе укладення договору з НБУ на управління активами проблемного банку під наглядом Фонду гарантування.

Дельта Банк пропонує НБУ та Фондом гарантування виділити з Брокбізнесбанку «живі» активи і пасиви. «Ми зацікавлені в отриманні робочих активів Брокбізнесбанку, які хочемо отримати на свій баланс разом з депозитами фізичних осіб, які потрапляють під компенсації Фонду гарантування вкладів», – повдіомив Микола Лагун. За його словами, це дозволить з максимальною ефективністю захистити вкладників банку та знизити витрати держави на виведення банку з ринку.

Зі свого боку Альфа-банк готовий взяти повний контроль над банком. «Порятунок проблемних банків ринковим шляхом не спричинить додаткове навантаження на бюджет країни, який і так вимагає скорочення витрат. Ми маємо позитивний досвід управління придбаними активами, а також високий рівень експертизи і оцінки кредитних портфелів. У різні періоди часу нами були придбані портфелі таких банків як «Простофінанс», «Профінбанк» і багатьох інших. Тому на власному прикладі ми можемо заявити, що ефективний власник може «витягнути» проблемні активи і при цьому не проситиме гроші з держбюджету», – заявив старший радник Альфа-банку Роман Шпек.

Як відомо, Нацбанк відніс Брокбізнесбанк до категорії неплатоспроможних банків 28 лютого, тоді ж Фонд гарантування вкладів повідомив про введення тимчасової адміністрації з 3 березня по 2 червня 2014 року.

Станом на 1 січня ц.р. Брокбізнесбанк займав 16 місце за розміром активів серед українських банків. Залишки коштів приватних клієнтів на рахунках фінустанови становили 5,5 млрд. грн., загальні залишки коштів клієнтів – 10,8 млрд. грн. Відчуваючи проблеми з поверненням коштів вкладникам, банк на початку лютого отримав рефінансування НБУ в розмірі 2 млрд. грн. Згодом з'явилася інформація про те, що ці кошти були виведені з банку менеджментом Сергія Курченко.