Дослідити залишки городища, якому, за попередніми даними близько шести тисяч років, з’їжджаються фахівці не тільки з України, а й закордону. Але це виявилося проблематично, адже острів опинився в зоні будівництва Дністровської ГАЕС.

«Таких поселень я ще не бачив», - стверджує американський науковець Дастін Кілер із університету Буффало, який прибув на місце розкопок - в Україні він відкриває для себе трипільську культуру. - Рівчаки, про які ніхто не може сказати, для чого вони, було б вельми цікаво дослідити». До цього доктор Кілер працював у Мексиці, Канаді, Франції, Бельгії, Австрії та Фінляндії, останні три роки очолював експедицію на російській Камчатці. Зараз науковець фотографує городище, щоб створити на комп'ютері 3D- проекцію цієї історичної пам'ятки.

Археологи відкопали тут також зроблені з глини предмети, які нагадують великі хрести. Їх призначення також поки що не відгадане. Виявлено і чимало предметів посуду, прикраси, крем’яне знаряддя.

Те, що місце розкопок заплановано знищити задля санітарної підготовки ложа водосховища, підтвердив журналістам в.о. заступника директора філії «Дирекції з будівництва дністровської ГАЕС» Іван Фурман. Наразі археологи спинили будівельників, їм у роботі допомагають волонтери та студенти.

Джерело: Укрінформ