На полі між селами Комарів та Дністрівка Кельменецького району Чернівецької області археологами виявлено залишки таємничої споруди пізньоримських часів (ІІІ-IV ст. н.е.). Вчені кажуть, що це єдина відома давньоримська склоробня, розташована поза межами імперії
Про це повідомляє ВВС Україна.
Як зазначається, така знахідка є чи не єдиною на території Західної України, яка пов’язана зі Стародавнім Римом – і абсолютно точно єдина такого типу споруда на території від Великої Британії до Уральських гір.
Знахідку законсервували та продовжують проводити обережні розкопки.
Керівники археологічної експедиції планують зробити тут музей-скансен, який міг би стати потужним туристичним магнітом для Кельменецького району.

“Консервація, яку ми зробили, найбільше вбереже кам’яну споруду від руйнування, і вона в такому стані дочекається музеєфікації хоч через рік, хоч через сто. Повторно її найближчим часом відкривати ніхто не буде, досліджуватимемо площу навколо споруд”, – пояснила молодший науковий співробітник відділу археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України Мар’яна Авраменко.

“Є припущення, що споруда, побудована за традиціями пізньоримської архітектури на території варварів, могла бути майстернею, де обробляли скло, сторожовою баштою або навіть ранньохристиянським храмом. Кожна з гіпотез має свою аргументацію. Розкопки 2019 року мають дати нові аргументи на користь цих чи нових гіпотез”, – додав археолог Олег Петраускас.

Село Комарів є давнім місцем досліджень археологів ще з середини минулого століття.  Археологічні роботи проводились тут у 1950-1970-х роках під керівництвом львівського професора Маркіяна Смішка.

У 2012-му році археологічні дослідження відновилися.