Як повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області, слідство встановило, що вказана особа, перебуваючи у складі «ДНР», використовуючи вогнепальну зброю, у супроводі двох озброєних осіб змусила працівників Артемівської радіотелевізійної станції припинити мовлення каналів українського телебачення та переналаштувати їх на канали Російської Федерації.

У результаті цього мешканців м. Артемівськ було позбавлено права перегляду українських програм та доступу до правдивої інформації, що становило загрозу інформаційній безпеці України.

Крім того, він збирав інформацію про місця розташування, пересування техніки й особового складу Збройних сил України та передавав її представникам терористичної організації «ДНР».

Вказану особу затримали працівники СБУ в місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області.

Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Його дії кваліфіковано за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження із вогнепальною зброєю), ч. 1 ст. 263-1 (незаконне виготовлення, переробка вогнепальної зброї) КК України.

За скоєний злочин підсудному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 15 років.