Зокрема, таке рішення було прийнято вчора, у день 374-річчя від дня народження великого українця-самостійника Гетьмана України Івана Мазепи, повідомив Вголосу президент БФ «Україна-Русь» Ростислав Новоженець.

«Його ім’я, як і імена Симона Петлюри та Степана Бандери, вже давно стали збірною назвою всіх українців-патріотів. Мазепинці, петлюрівці, бандерівці – так в різні часи називали тих, хто відстоював право нашої нації жити в Самостійній Україні», – наголосив Новоженець.

Учасники експедиції візьмуть по грудці землі з могил І.Мазепи в Румунії (руїни церкви св. Юра, м. Галац), С.Петлюри у Франції (кладовище Монпарнас, м. Париж), С.Бандери в Німеччині (кладовище Вальдфрідгоф, м. Мюнхен).

Ця земля буде вкраплена до грунту, де у горщиках із освячених на Хортиці в Запоріжжі (кол. українська вольниця) жолудів буде вирощено 25 дубків. Ці дуби згодом урочисто із залученням патріотичної громадськості будуть висаджені у всіх обласних центрах України, як символи волі і Самостійної Держави.

Великі самостійники народилися у різні періоди боротьби за волю і в різних краях України (І.Мазепа -1639р., Київщина; С.Петлюра – 1879, Полтава; С.Бандера – 1909р., Прикарпаття). Тому, дуби волі за задумом мають стати об’єднавчим чинником всієї української нації з метою побудови сучасної Української Самостійної Соборної Держави.

У Фонді закликають до збору коштів на цю благородну акцію.