Учасники патруля витягують вмерзлі в лід туші моржів, розрубують їх і відвозять подалі від селища на мис Кожевникова. Це робиться для того, щоб зголоднілі ведмеді не підходили близько до населеного пункту.

Тільки за останній місяць в селі Риркайпій побувало двоє білих ведмедів, які не тільки змусили похвилюватися жителів села, а й самі тварини мало не стали жертвою вимушеного відстрілу. Зголоднілі ведмеді залізли в селище в пошуках їжі.

Бригаді «Ведмежого патруля» довелося добре попрацювати, щоб прогнати непрошених гостей від людських осель. Але тепер, за підтримки Всесвітнього фонду дикої природи, вдалося орендувати техніку і відкрити «ведмежу їдальню» подалі від селища. Ведмедів, які підійшли близько до села, «Ведмежий патруль» буде відганяти саме туди.

«Ми повинні намагатися зберегти кожного ведмедя, - каже Тетяна Міненко, координатор« Ведмежого патруля »в селі Риркайпій. - На Мисі Кожевникова, за кілометр від села, за активної підтримки Всесвітнього фонду дикої природи та місцевих жителів створений пам'ятник природи. Восени на мисі відпочивають тисячі тихоокеанських моржів, а зараз ми допоможемо тут білим ведмедям».

В чукотському селі Риркайпій проживають оленярі та їхні родичі. З моменту приходу моржів у 2007 році місцеві жителі звернулись до уряду Чукотки з вимогою створення для моржів та ведмедів спеціальну охоронну територію.

За матеріалами: EcotravelWWF