Контррозвідники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині завербованого ФСБ РФ пропагандиста “русcкого міра”, який посягав на територіальну цілісність держави.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

“Оперативники спецслужби встановили, що український громадянин, представник громадської організації «Дніпропетровське земляцтво Росії», готував та розміщував у мережі Інтернет пропагандистські матеріали антиукраїнського змісту на підтримку самопроголошених «Л/ДНР», ідей так званої «Новоросії». Він також поширював заклики до створення фейкової «Дніпропетровської народної республіки”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Зазначається, що російські спецслужби “вийшли” на чоловіка через його знайомих, які проживають в РФ. За щомісячну грошову винагороду він погодився виконувати завдання, спрямовані на зміну меж території нашої держави, а також зі збору розвідувальної інформації про соціально-політичну ситуацію у регіоні.

Під час однієї з поїздок до РФ для звіту про виконання завдань мешканець Дніпропетровщини отримав від російської спецслужби нагороду – медаль до 100-річчя “ВЧК-КГБ-ФСБ”.

Громадянину України оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 110 ККУ (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), що карається позбавленням волі терміном до 5 років.

Як писав “Вголос”, керівник Офісу президента Андрій Богдан під час Генеральної Асамблеї ООН поспілкувався з російськими пропагандистами.