Звільнюючи від російської окупації території Донецької і Луганської областей, Україна має намір досягнути повного роззброєння незаконних формувань, а також ввести спеціальні патрулі правоохоронців.

Відповідний крок у плані щодо вирішення ситуації на Донбасі анонсував віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції ТОТ Олексій Резніков в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Базовим блоком залишається вирішення безпекових питань в першу чергу. Це виведення іноземних військ, роззброєння всіх незаконних збройних формувань, повна демілітаризація регіону, введення відповідної поліцейської місії, яка забезпечить охорону громадського порядку", – розповів він.

Резніков зазначив, що зараз сторонам переговорів щодо вирішення ситуації в ОРДЛО потрібно шукати компроміс, якою могла би бути ця місія.

"Можливо, зі збільшеним, розширеним мандатом ОБСЄ і з залученням новостворених поліцейських патрулів, які створювалися би з громадян України, готові прийняти присягу на вірність українським законам, які не мають досвіду збройного протистояння, для того, щоб не викликати певних зайвих умов", – сказав він.

Резніков додав, що це досвід Хорватії, який використовуватиме Україна.

Нагадаємо, Зеленський зробив важливу заяву про відновлення контролю над Донбасом.