Про це інформує прес-служба МВС України.

Окрім того, станом на 08:30 своєчасно не розпочали роботу 15 ДВК у Донецькій області – 2 (затримка в отриманні бюлетенів), Луганській – 8 (затримка в отриманні бюлетенів), Дніпропетровській – 5 (типографська помилка в бюлетенях).

Як писав «Вголос», сьогодні в Україні почалися позачергові вибори до Верховної Ради України.

Участь у виборах беруть 56 партій, від яких балотується 3114 кандидатів.

В одномандатних округах участь у виборах беруть 3322 кандидати.

Законом «Про вибори народних депутатів України» встановлено 5% прохідний бар'єр і змішану систему: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а інші 225 — за мажоритарною системою в одномандатних округах. Зважаючи, що Росія окупувала АР Крим, 26 жовтня не вдасться обрати 12 депутатів у мажоритарних округах окупованого півострова. Така ж ситуація складеться щонайменше у половині виборчих округів Донецької та Луганської області, які зараз контролюються терористами «ДНР» та «ЛНР».

З чинних депутатів Верховної Ради сьомого скликання 302 виявили бажання балотуватись на майбутніх парламентських виборах. Чинні нардепи фігурують у списках 9 партій, які подали заявку до ЦВК. Найбільше депутатів у списку «Блоку Петра Порошенка» — 42, у «Батьківщині» — 26, у «Свободі» — 23. 149 чинних парламентарів балотуються як мажоритарники, з них 100 йдуть на вибори як самовисуванці, а 49 — як кандидати від різних партій.

Загалом за виборами наглядатимуть 2 321 офіційний спостерігач від 21 іноземної держави та 20 міжнародних організацій.

ООН сподівається, що парламентські вибори принесуть в Україну мир.