Одного з них правоохоронці спільно з військовими зупинили на Луганщині під час спроби перетину лінії розмежування. Бойовик намагався потрапити на контрольовану Україною територію біля селища Станиця Луганська. Під час обшуку затриманого правоохоронці виявили паспорт громадянина однієї із закавказьких країн, міграційну картку, видану відповідною службою РФ, та військовий квиток терористичної організації «ЛНР».

За словами бойовика, його завербували навесні 2014 року під час перебування в незаконно анексованому Криму. За цей час він перебував у різних збройних формуваннях т. зв. «ЛНР». Доказом участі найманця в бойових діях проти сил антитерористичної операції є вилучені в нього рапорти інших терористів з описом його «подвигів» під час зіткнень з українськими військовими підрозділами.

За інформацією спецслужби, найманець у «званні майора» певний час обіймав посаду командира одного із взводів теругруповання «Призрак».

Слідчі СБ України відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

У Краматорську на Донеччині співробітники спецслужби затримали бойовика незаконного збройного формування т. зв. «ДНР».

Місцевий мешканець добровільно приєднався до терористів. З травня 2014 по січень 2015 року він зі зброєю в руках чергував на блокпостах у Макіївці та Донецьку. Бойовик здійснював незаконну перевірку документів громадян, огляд автотранспорту та залучався до охорони об’єктів свого теругруповання.

Згодом бойовик, побоюючись за власне життя, залишив терористів та переховувався від правосуддя в родичів на підконтрольній українській владі території.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.