Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», інформує портал «Наші гроші».

Замовлення розподілились між фізособами-підприємцями. Так, підприємець Родіна отримала підряди на суму 3,38 млн грн, Сугак – на 2,39 млн грн, Спесівець – на 1,93 млн грн, Будюхін – на 1,06 млн грн. Відстрочка платежу складає 5 календарних днів.

Ціни на продукти є набагато вищими від ринкових, при цьому «Смарагдове містечко» уклало з підприємцями-постачальниками угоди без урахування ПДВ. Тобто ціни з урахуванням податку могли бути вищими ще на 20%.

Філе куряче морожене купують по 92,40 грн. При цьому морожене філе продають оптом по 38 грн/кг, вроздріб – по 42 грн/кг. Для порівняняння у сусідньому Краматорську недавно замовили морожене куряче філе по дуже низькій ціні – 12 грн/кг.

Досі максимальні ціни на держзакупівлях на куряче філе були зафіксовані на рівні 60-66 грн/кг. у Києві,Одеській та Кіровограді. Причому у цих випадках йшлося про охолоджене м’ясо, тоді як морожене завжди дешевше.

Рибу хек свіжозаморожену придбають по 80,75 грн/кг. Натомість у відкритих джерелах є ціни на хек морожений по 44 грн/кг – 49 грн/кг.

Рибне філе морожене купують по 96 грн/кг. Не уточнюється про який вид риби йдеться. На сайтах київського інтернет-магазину є інформація про філе Тілапії, виробником якої є Китай, по 84,50 грн/кг. Водночас можна придбати і дешевше рибне філе по 53 грн/кг.

Договірна ціна на м’якоть свинини складає 115 грн/кг. Інтернет-магазини пропонують м’якоть по 51 грн/кг і 60 грн/кг. За даними НДІ «Украгропромпродуктивність», по Україні середня роздрібна ціна на свинину без кістки складає 62,13 грн/кг.

Масло вершкове фас. (200 г) купують по 140,25 грн/кг. Жирність продукту не вказана. В українських супермаркетах по такій ціні продається найдорожче масло марки «Президент» 82%. У той же час можна купити дешевше масло 82% жирності, фасоване марок «Селянське» – 82,75 грн/кг, «Яготинське» – 84,9 грн/кг., масло «Простоквашино» – 97,85 грн/кг.

Раніше вже фіксували закупівлю СОЦСР «Смарагдове місто» овочів за цінами утричі вищими за ринкові.

«Смарагдове місто» – санаторно-оздоровчий центр соціальної реабілітації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Кількість дітей – близько 500 дітей, віком 3-15 років. Заклад знаходиться у селищі Соснове, Краснолиманський р-н, Донецька обл., на території, що вільна від терористів.