Про це повідомляє прес-служба Нацполіції Донецької області.

«Вчора в ході оперативно-профілактичного відпрацювання співробітники Селидівського відділення поліції виявили 24-річного чоловіка, який тривалий час знаходився в рядах збройних сил фейковий республіки «ДНР». Розчарувавшись в ідеях і діях керівництва, чоловік покинув ряди терористів і намагався уникнути відповідальності, ховаючись у своєї бабусі. Тепер йому загрожує до 8 років позбавлення волі», - йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, затриманий з травня 2014 року по лютий 2015 «служив у лавах терористів».

Хлопець розповів, що жив у Донецьку з матір'ю, ніде не працював, тому потрібні були гроші. У травні 2014 року він побачив намет з листівками, на яких обіцяли зарплату 15 000 російських рублів тим, хто вступить в підрозділ «Оплот». Молодика відразу взяли на службу в мотострілецьку роту на посаду «стрілка». Йому видали форму камуфляжного кольору зі знаками батальйон «Оплот» і дали позивний «Чіко». Протягом двох тижнів він проходив курс молодого бійця, де «командири» навчали новобранців прийомам рукопашного бою, подолання смуги перешкод, стрільби і тактиці ведення бою.

Після закінчення навчального курсу новоспеченому бойовика видали автомат Калашникова, і він почав нести службу на КПП бази, де здійснювалася підготовка терористів.

«Я жив у казармі, яка знаходилася на території бази. Ми несли Службу по 2 години, а 4 - відпочивали. З території бази нас не випускали. У вільний від чергувань час ми займалися тактичної і вогневої підготовки, а також вивчали прийоми рукопашного бою. Всі заняття з нами проводив старшина з позивним «Кобра». Ще нас часто вивозили на закритих бусах до великих супермаркетах р. Макіївка, де потрібно було контролювати територію і не пускати в магазини інкасаторів», - цитують затриманого.

Також молодий чоловік зізнався, що за весь час перебування на службі в «ДНР», грошей йому жодного разу не заплатили.

В лютому 2015 року виходець з Донецька здав зброю і повернувся до матері, яка порадила пожити у бабусі з-за співпраці з бойовиками. Так «Чіко» опинився в Селидове, ніде не працював, виходило на вулицю тільки вночі.

За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань»  Кримінального кодексу України. Таким чином, колишньому бойовику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, за три роки поліцейські Донецької області повідомили про підозру 2608 бойовикам