Про це повідомив в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент «Вголосу».

За його словами, аби цього уникнути, потрібно, щоб держава визначила пріоритет роботи вугільної галузі в комплексі. Зокрема, Андрій Дяченко пояснив, через що виникла заборгованість із виплатою заробітної плати цього року, яка вилилася у страйки шахтарів.

«Наприкінці 2014 року коаліційною угодою було передбачено поступове зменшення фінансової підтримки галузі впродовж 5 років. Однак з грудня 2014 нас було поставлено перед фактом про припинення державного фінансування вугільних підприємств. Це вилилося в те, що станом на березень 2015 року заборгованість із виплатою зарплати сягала в межах 3-місячного фонду. Станом на жовтень її вдалося скоротити до двомісячного розміру зарплатного фонду й на сьогодні заборгованість становить 54% листопадового фонду», – пояснив Андрій Дяченко. Коли виникла така ситуація у березні, за його словами, всі почали всі бити на сполох, щоб у бюджеті на 2016 рік закласти часткове державне фінансування, аби цей перехід відбувався плавно. Загалом він наголошує, що державна фінансова підтримка на покриття собівартості вугілля у 2014 році становила 758 млн грн, причому назад було повернуто державі 616 млн грн.

На сьогодні ДП «Львіввугілля» розробило спеціальну програму, яка передбачає державну підтримку на 2016 рік, а надалі вже вихід на беззбитковість. «Я можу гарантувати, що за мінімальної державної підтримки в межах 480 млн грн на 2016 рік ДП «Львіввугілля» може вийти на беззбитковість уже з 2017 року. У грудні ми вийшли на виробіток 6200 тонн на добу й заробили 93 млн грн. Цього достатньо на виплату зарплати, однак на повне фінансування потрібно приблизно 120-140 млн грн на місяць, враховуючи електроенергію, технологічні потреби тощо», – каже керівник. Загалом шахти мають вийти на беззбитковість за рахунок збільшення видобутку вугілля, збільшення його вартості й оптимізації чисельності працівників. Але не раніше ніж 2017 року.

Станом на сьогодні середня собівартість видобутку вугілля на ДП «Львіввугілля» становить 1504 гривні за тонну, причому ціна реалізації з грудня піднялася на 100 гривень і  становить 1180 грн без ПДВ. Цю різницю мала б наразі покривати держава.

Іншою проблемою Андрій Дяченко називає нестабільну роботу збагачувальної фабрики, яка частково перейшла у приватні руки й перебуває в надзвичайно складному технічному стані, через що доводиться шукати нові ринки збуту і три шахти опинилися під загрозою закриття.

Збагачувальна фабрика нині просто не справляється з тими обсягами робіт, які їй задають. «Якщо призупиниться робота вугільних підприємств, буде закрито три державні шахти: «Межирічанська», «Відродження» і «Червоноградська». 5 тисяч людей можуть залишитися без роботи, місцеві бюджети перестануть наповнювати», – каже Андрій Дяченко й наголошує, що державні підприємства нині мають існувати в єдиному технологічному комплексі, тоді вдасться уникнути багатьох проблем.

Нагадаємо, зранку шахтарі заблокували трасу Львів – Рава-Руська з вимогою виплати заборгованої зарплати.

У Жовкві шахтарі перекрили дорогу на Львів.