За останні кілька днів стрийська «Скала» та чернігівська «Десна» зустрілися вдруге. Останнього вікенду лідер другої ліги впевнено переграв стриян вдома з рахунком 4:1. 15 травня у Стрию команди зіграли пропущений матч першого туру фінальної пульки. Нагадаємо, цю гру перенесли через несприятливі погодні умови, які позначилися на стані поля у Стрию.

На початку гри команди діяли обережно. «Скала» намагалася нічим не поступатися своєму супернику. Утім, перший гольовий момент у матчі створили саме гості. Простріл Романа Луценка в один дотик замикав Юрій Плешаков. Голкіпер «Скали» Єгор Плюснов виконав свою роботу на відмінно – перевів м’яч на кутовий.

«Скала» відповіла ударом Цюцюри метрів із 22-ох. Кіпер «Десни» Андрій Радь з ударом Василя справився. А через кілька хвилин господарі відповіли ще достойніше. Український грузин стрийської «Скали» Дімітрі Пачкорія прямим ударом зі штрафного з гострого кута відкрив рахунок у матчі. Не обійшлося у цьому епізоді і без рикошету від Яреми Каваціва – 1:0. Що цікаво, приблизно саме з цієї точки Андрій Ковальчук забив у ворота «Десни» у Чернігові.

Встановити статус-кво у рахунку «Десна» могла майже одразу. Андрій Малюк після передачі Юрія Плешакова не переграв Єгора Плюснова. Утім, через кілька хвилин лідер другої ліги таки відігрався. При чому зробив це після сумнівного штрафного поблизу штрафного майданчика. Подачу зі штрафного на дальній штанзі замкнув Вадим Мельник.

При рахунку 1:1 «Скала» отримала право на небезпечний штрафний. Зі стандарту Дімітрі Пачкорія знову витиснув максимум. З ударом-красенем метрів із 25-ти Радь не впорався. М’яч після дотику воротаря вдруге опинився у сітці воріт – 2:1.

Гості з Чернігова ще до перерви мали два моменти для того, аби вдруге у грі зрівняти рахунок. Євген Чепурненко та Вадим Бовтрук схибили з вбивчих позицій. Відтак, на перерву у матчі місцеві вболівальники пішли у хорошому настрої.

На початку другої половини гри підопічні Олександра Рябоконя по-справжньому взялися за справу. Гравцям «Скали» було явно не солодко, особливо в обороні. Фланги стриян тріщали по швах і гол від гостей не забарився. Андрій Малюк на початку другого тайму опинився в потрібно місці в потрібний час. Він замкнув простріл з лівого флангу.

При рахунку 2:2 «Десна» продовжувала грати першим номером. Команда Анатолія Петрика побудувала гру від захисту на контратаках. При такій грі підопічні Олександра Рабоконя були ближчими до перемоги. Моменти біля воріт Єгора Плюснова виникали регулярно. Найреальніший шанс відзначитися мав Вадим Мельник. Капітан гостей пробив у воротаря «Скали» з кількох метрів. Лідер чемпіонату продовжував атакувати і шукати шляхи до перемоги.. Гра в команди з Чернігова вдавалася повністю. У центрі поля була повна перевага «Десни», а від цього загроза виникала регулярно. Натиск гостей таки увінчався успіхом наприкінці поєдинку. Гол в падінні головою після «пожежі» у штрафному «Скали» провів екс-гравець «Карпат» Юрій Фурта.

Шансів на те, аби зрівняти рахунок, у стриян не було. «Десна» на класі довела матч до чергової перемоги у чемпіонаті, забивши при цьому ще один гол, автором якого став Петро Кондратюк. Перемога у Стрию ще ближче наблизила команду з Чернігова до підвищення у класі. Стрияни, незважаючи на поразку, на погані слова не заслужили. Команда грала як могла, а «Десна» на даний момент дійсно була сильнішою.

«Скала» (Стрий) – «Десна» (Чернігів) – 2:4 (2:1).
15 травня 2013 р. 17 год. м. Стрий. Стадіон «Сокіл». 21 градус. 500 глядачів. Арбітр – Олександр Москаленко(Київ). Асистенти арбітра – Олег Найко (Чернівці) та Сергій Дарійчук (Чернівці). Четвертий арбітр: Ярослав Біць (Львів). Інспектор матчу: Віталій Дем`яненко (Мукачеве).
«Скала»: 1. Єгор Плюснов, 2. Роман Козак-к. (15. Петро Стасюк, 83 хв.), 4. Олег Дмитренко, 3. Євген Гладинець, 8. Дімітрі Пачкорія, 33. Андрій Ковальчук (10. Назар Кміть, 84 хв.), 77. Вадим Могилецький (19. Назар Мацько, 79 хв.), 29. Володимир Кайдрович, 7. Володимир Пришнівський (11. Роман Іванов, 90 хв.), 14. Василь Цюцюра, 17. Артем Акуленко (9. Віталій Лазаренко, 57 хв.).
В.о. головного тренера – Анатолій Петрик.
«Десна»: 13. Андрій Радь, 2. Вадим Жук, 8. Іван Білий, 4. Вадим Мельник-к., 22. Ярема Каваців, 7. Богдан Кобець (9. Петро Кондратюк, 42 хв.), 14. Євген Чепурненко, 19. Андрій Малюк (5. Володимир Чуланов, 82 хв.), 16. Роман Луценко (12. Єгор Картушов, 46 хв.), 11. Вадим Бовтрук (10. Дмитро Бровкін, 88 хв.), 20. Юрій Плешаков (15. Юрій Фурта, 71 хв.).
Головний тренер – Олександр Рябоконь.
Голи: Богдан Кобець (23-автогол), Дімітрі Пачкорія (39) – Вадим Мельник (34), Андрій Малюк (50), Юрій Фурта (80), Петро Кондратюк (90+3).
Попередження: Василь Цюцюра (61), Артем Акуленко (64), Володимир Кайдрович (65), Віталій Лазаренко (67) – Єгор Картушов (59), Євген Чепурненко (60).

P.S. Післяматчевий коментар головного тренера "Десни" Олександра Рябоконя читайте на нашому сайті тут. Що сказав виконувач обов'язків головного тренера "Скали" Анатолій Петрик читайте тут