Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони України, для перебазування кораблів було сформовано буксирувальний караван. До його складу увійшли морський буксир «Бакай» (порт приписки Херсон), танкер «Фастів» і ракетний катер «Прилуки». Керував діями каравану капітан 2 рангу Дмитро Глухов, який перебував на «Фастові». Перегінну команду на «Прилуках» очолював капітан 3 рангу Денис Гриценко.

«Щойно «Прилуки» і «Фастів» у нейтральних водах неподалік Севастополя опинилися під повним контролем вітчизняних військових моряків, на них було виконано ритуал підйому прапору Військово-Морських Сил України», – йдеться у повідомленні.

За інформацією капітана 2 рангу Дмитра Глухова, перед початком перебазування було зроблено усе, аби забезпечити безаварійну експлуатацію матеріальної частини і не допусти навігаційних пригод. В цілому кораблі знаходяться у задовільному технічному стані.

«В Одесі караван зустрічали посадові особи Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України і Західної військово-морської бази. Капітан 2 рангу Дмитро Глухов доповів, що перехід здійснено успішно, без зауважень», – зазначено у повідомленні МОУ.

Ракетний катер «Прилуки» і танкер «Фастів» Військово-Морських Сил Збройних Сил України, які у березні були захоплені російськими військовими під час окупації Криму, стали першими кораблями, що перебазовані після їх розблокування.

Наразі в Криму представники військових відомств України і Російської Федерації у складі комісії продовжують роботу з уточнення графіку перебазування українських кораблів і суден.  Зокрема, на 14 квітня заплановано прихід із Севастополя до порту Одеси судна розмагнічування «Балта».