На Гаїті, під час церемонії з нагоди 212-ї річниці смерті засновника країни Жана-Жака Дессалінеса, на діючого президента Жовєна Моїса напали.

Про це повідомляє місцеве видання Haiti Libre, передає Укрінформ.

Охоронці врятували Моїса, котрого згодом повітряним шляхом переправили до іншого місця.

Під час стрілянини були поранені двоє співробітників служби безпеки президента Національного палацу Генерального підрозділу безпеки (USGPN), в тому числі один із його керівників. Непідтверджені джерела повідомляють, принаймні, про трьох поранених.

Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр країни Джек Гі Лафонтан пішов у відставку через протести, які розпочалися після підвищення цін на пальне в країні.

Цього ж цього місяця уряд Гаїті у зв’язку з перемовинами з Міжнародним валютним фондом анонсував зменшення субсидій на пальне, що призвело до підвищення цін на бензин на 38 %, а на солярку — на 47 %.

Після рішення влади невдоволенні люди заблокували дороги, підпалювали автівки та розкрадали магазини. Через протести авіалінії також скасували рейси, а іноземні посольства зачинили двері.

Аби заспокоїти демонстрантів, уряд вирішив тимчасово призупинити зменшення субсидій на пальне, але протести продовжилися.