Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

В урочистостих заходах взяли участь керівництво Львівщини, народні депутати України, представники молодіжної організації «Студентська свобода», бійці «Соколу», пластуни, а також тисячі жителів регіону, які приїхали, аби вклонитися подвигу хоробрих січових стрільців.

Голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок зазначив: "Історія повторюється. І якщо 100 років тому лінія фронту проходила на Заході країни, то сьогодні бойові дії тривають на Сході».

«Європа мусить пам’ятати про те, що саме відважні українські січові стрільці 100 років тому боронили її від російської навали, що саме молоді воїни зупинили російською орду. Дивлячись на це, сьогодні Європа має посилити санкції проти Росії і бути на нашому боці», – підкреслив Олег Тягнибок.

Він також пригадав поіменно сучасних військових, які добровільно пішли захищати Батьківщину. «Лише тоді буде спокій в нашій державі, коли ми побачимо український прапор у Москві», – наголосив голова ВО «Свобода».

Своєю чергою, звертаючись до громади, голова Львівської обласної ради Петро Колодій сказав, що дух січових стрільців, героїв Небесної сотні та загиблих на Донбасі має стати твердинею для українців, яка передаватиметься через покоління.

«Маківка змінила хід історії. Сьогодні ми мусимо пам’ятати про це і повинні зробити все, аби російський чобіт не ступав далі й повернувся до своїх кордонів», – зазначив Петро Колодій.

Учасники урочистостей поклали квіти та лампадки до поховання січових стрільців, після чого представники товариства «Пам'ять», одягнуті у військову форму минулих часів, відтворили реконструкцію бою за гору Маківка.