Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції, передає кореспондент «Вголосу».

«Це не прорив кислих гудронів. Ми заявляємо, що це рукотворна катастрофа, яку спровокували ті люди, які вивозили кислі гудрони. Спочатку насосами гудрони перекачували з озера в ліс і там зливали. Пізніше, підозрюємо, цим людям не вигідно було використовувати багато бензину, тому вони взялися за технологію прориття каналу в дамбі. Спочатку вода з гудронного озера сочилася маленьким струменем, пізніше шар ґрунту розмився, і вода пішла великим напором з озера в ліс. Нині багато кілометрів лісу затоплено гудронною водою. Речовини, що належать до 2-го класу небезпеки, попали в річку Малехівку, від чого її рівень піднявся на півметра. У трьох озерах аж до готелю «Варшава» вимерла вся риба. В селі Малехів отруєно всі колодязі, ця вода потрапила й у водозабірник, з якого 2 вулиці села беруть воду. Нині вона непридатна до споживання», – пояснив Юрій Дмитришин.

На думку голови комісії з небезпечних відходів, сьогодні йдеться про рукотворну техногенну катастрофу, на яку мали б миттєво відреагувати рятувальники, поліція, прокуратура. Утім і досі це питання залишається відкритим.

«Ми вважаємо, що нині йдеться про бездіяльність представників поліції, прокуратури, надзвичайників. Тому вимагаємо звільнити з посад прокурора Жовківського району, начальника Жовківського відділення поліції та начальника Жовківського районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області», – наголосив він.

Голова комісії з небезпечних відходів також додав, що відповідне звернення було скеровано до Президента України, голови ВРУ, прем’єр-міністра України, генерального прокурора, міністра МВС, в. о. міністра екології та природних ресурсів, голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики природокористування та наслідків ЧАЕС, голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.

Своєю чергою, голова громадської ради при Державній екологічній інспекції у Львівській області Марко Шпікула сказав, що ініціативна група, яка виїжджала на сміттєзвалище для оцінки ситуації, зафіксувала факти закопування і ліквідації слідів злочину, а також виявила вантажівки ЛКП «Збиранка».

Разом з цим учасники прес-конференції акцентували на тому, що й досі місцеве населення не поінформовано про екологічну катастрофу.

Нагадаємо, 12 січня у Малехові під Львовом поспливала риба в річці.

Пізніше екологи назвали головною причиною загибелі риби в Малехові витік гудронів, що стався 11 січня.