Про це у своєму Facebook написав головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За попередніми даними, за результатами слідчих дій слідчо-прокурорської групи військовоі прокурори Харківського гарнізону та слідчого підрозділу СБУ у Харківській, внаслідок диверсії сьогодні вночі о 2 год 46 хв на декількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові та артилерійські снаряди 125 та 152мм) поблизу міста Балаклія у Харківській області відбувся вибух (виникла пожежа), що спричинив детонацію боєприпасів.

Як повідомляється, загальна площа арсеналу - 368 га та 138 тисяч тонн боєприпасів.

«Від місця детонації шляхом встановлення блокування організовано умовний семикілометровий кордон зони небезпеки розльоту боєприпасів. Даних про людські жертви немає. На місці подіі працює штаб у складі керівництва області та правоохоронних органів», – повідомляє Матіос.

За вказівкою Міністра оборони з Києва вилетів борт з комісією під керівництвом заступника міністра оборони з озброєння Павловського.

З огляду на можливість збільшення площ детонації боєприпасів та їх розліт організовано евакуацію місцевого населення з населених пунктів Вербівка та Яковенкове.

Вживаємо всіх можливих заходів для недопущення людських жертв, встановлення очевидців диверсії та огляду місця подіі.

На місце подіі прибула важка протипожежна бронетехніка Міноборони.

Готується до вильоту БПЛА для встановлення реальних обсягів уражених вибухами площ арсеналу.

Державна прикордонна служба посилила режим прикордонного контролю на східно-південному напрямку.

 

«Вголос»