У смт Прудянка Дергачівського району Харківської області зареєстрований випадок отруєння дитини віком 1 рік і 2 місяці нітратами, що містилися у воді з колодязя.

Про це повідомляє Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України.

“Дитина … у важкому стані була госпіталізована у відділення анестезіології та інтенсивної терапії комунальної установи охорони здоров’я “Обласна дитяча клінічна лікарня “№1”, – зазначають у лабораторії.

Також повідомляється, що мати, знаючи про наднормативний вмісті нітратів у воді власного колодязя (перевищення ГДК у 1,3 рази), давала дитині пити фасовану воду, а їжу готувала на воді з іншого колодязя, де, за словами місцевих жителів, була хороша вода.

Однак дослідження, проведені фахівцями обласного лабораторного центру, показали, що в цьому колодязі вміст нітратів у воді становив 414,3 мг / куб.дм, що в 8,3 рази перевищує гігієнічний норматив.

Фахівці нагадують, що для задоволення питних та господарсько-побутових потреб населення, особливо дітей, колодязну воду необхідно використовувати лише за умови наявності лабораторного підтвердження якості води, а дітям до 3-х років взагалі не давати воду з колодязів та природних джерел.